Všetci, čo nemáte 39% preferencie bacha!

Autor: Ondrej Putra | 28.4.2010 o 12:35 | Karma článku: 12,05 | Prečítané:  2637x

Myslím, že nikto nepochybuje, že tieto voľby budú na ostrie noža. Možno ani tak nie čo sa týka tesného výsledku, ale čo sa týka agresivity oponentov určite. Takto polarizovanú spoločnosť sme podľa mňa nemali od volieb v roku 1998. Spozornieť by mali teraz najmä strany, ktoré ešte jasne nedeklarovali, že s Ficom do vlády nepôjdu.

SNS ako stranu samozrejme neznášam, nakoľko ich okaté kradnutie som si spočítal, vydelil zaokrúhlene piatimi miliónmi obyvateľov a zistil som, že mi z peňaženky zmizlo cca 96€, rovnako ako každému občanovi tejto krajiny. A to sa bavíme len o kauzách verejne známych. Koľko ukradli mimo rozsahu mojich vedomostí ani čert netuší. Správanie sa ich predsedu, ktorý ma nazval neetickým a neestetickým feťákom, ani netreba komentovať.

 

Na SNS sa však ukážkovo predviedol súdruh (pod)priemer Fico. Slovensko si od roku 1993 nepamätá, že by sa premiér ktorejkoľvek vlády zachoval voči koaličnému partnerovi tak, ako tomu bolo v poslednej dobe voči SNS. Najprv im zobral ministerstvo, keďže ho dostali do stavu, že už na ňom pomaly ani niet čo ukradnúť. Už pri zostavovaní vlády si Fico prihral o dve ministerstvá ako by mal mať podľa pomeru zastúpenia koaličných partnerov v NR SR, keďže po jednom navrch si zobral od SNS a HZDS. Čo bolo bolo, hlavne že sa národniari a LenOnisti dostali ku korytám. Teraz sa však schyľuje k voľbám a situácia je o čosi vážnejšia. SNS-kári sa snažili vyvolať dojem, že všade mimo Žiliny žijú nepriatelia národa slovenského a treba ich „prevychovať“(a zmobilizovať svojich prispatých voličov, lebo tých „mobilnejších“ im šlohol Kotleba) permanentným vrzotaním hymny, mávaním vlajkami atď. ...a to najlepšie zákonom, no nečakali, že to tak prepísknu.

 

Keď súdruh Fico a jeho PR poradcovia uvideli hromadné protesty občanov, študentov a učiteľov, pochopil, že je zle. Koaličný-nekoaličný, za podporu takej blbosti, akou bol vlastenecký zákon by mu to dali voliči zrejme dobre pocítiť, preto musel konať. „Požiadal“ svojho poddaného starého uja, aby tú blbosť nepodpísal, že to odhlasujú ešte raz a preložia účinnosť zákona z naozaj trefného dátumu (1.apríl – deň bláznov) na začiatok školského roka, v čom mu samozrejme starý ujo bez debaty vyhovel a kolotoč schvaľovania tohto nezmyslu sa mohol začať nanovo.

 

Zdá sa však, že PR-károm zo SMERu došlo, že s SNS sa bijú o toho istého „hejslováckeho“ voliča a podľa toho sa aj zariadili. Na poslednú chvíľu Fico vyrukoval so „svojou“ podporou vlastenectva cez Zákon o štátnych symboloch, pričom ho predložil priamo na vláde, bez rokovania v koaličnej rade. Jeho další spolupútnik v triednom boji, predseda parlamentu tento bod následne vsunul do programu rokovania NR SR pred návrh národniarov, ktorý mimochodom presunul na jeho samý koniec. A čuduj sa svete, novela zákona o štátnych symboloch prešla.

 

Čo mi však na prvý pohľad nedáva logiku je prečo si SNS nechala takto zmariť vlastný návrh, na ktorom tak lipla a reálne ukradnúť tému a teda aj voličov. Najskôr totiž demoonštratívne zablokovali parlament a pľuli na svojho koaličného chlebodarcu oheň a síru do novinárskych mikrofónov. Čo sa po pár hodinách zmenilo? Bolo to vopred dohodnuté divadlo? Asi nie... Volebné obdobie sa končí a aj keby im Fico zobral všetky ministerstvá, pochybujem že tam majú rozbehnuté ešte nejaké významnejšie kšefty so spriaznenými dodávateľmi. Bude to v niečom inom. Ustúpili, lebo sa boja. Fico im už minimálne raz ukázal, že má na nich niečo v šuflíku. Išlo o prípad policajtky, ktorej Slota vynadal najhrubším spôsobom, no prípad sa dostal do médií až po niekoľkých mesiacoch. Prečo asi? Kto mal tú informáciu a držal si ju pre seba „na vhodný čas“? Odpovedajme si každý sám.

 

Ak spočítame kauzy SNS, ktoré sú verejne známe, dostaneme sa k sume takmer pol miliardy eur. Ako vždy sa dá predpokladať, že ide len o vrchol ľadovca, ale kde je jeho zvyšok? Keďže SNS neúmerne ustupuje Ficovi, je logické predpokladať, že kde sa náchádza tá potopená časť ľadovca bude najlepšie vedieť (okrem páchateľov) práve on a SNS-kári sa trasú ako osiky, aby to na nich nevytiahol. S preferenciami im „ide o kejhák“ a ak by sa prevalilo všetko čo napáchali, Marián Kotleba by sa naozaj nemusel veľmi namáhať pretiahnuť ich voličov k sebe. Navyše ak vypadnú z parlamentu majú o problém viac, a síce o imunitu menej. Nestalo sa ešte v histórií Slovenska, aby za trestné činy dodatočne odsúdili poslanca, no čo nebolo môže byť, keďže už sa na Slovensku vyprofilovala celkom slušná skupina občanov, ktorým veci verejné nie sú ľahostajné a zároveň majú dostatočné právne povedomie, čo je pre vládnych zlodejov vražedná kombinácia. A ak ku tomu prirátame, že o ich bezpečnosť sa už nebudú starať na to určené inštitúcie (SIS, Úrad na ochranu ústavných činiteľov), môžu mať problém aj s podsvetím, keďže ich „podnikateľské aktivity“ spadajú presne do jeho metód. Darmo, kdo s čím zachází, s tím také schází...

 

Aké z toho plynie ponaučenie pre všetky menšie strany, ktoré nemajú preferencie cez 30% (keďže Fico vníma len víťaza volieb a zvyšok sú zlepence)? Jasne deklarovať, že s Ficom do vlády nepôjdu, a to aj keby na nich nemal v šuflíku nič. V opačnom prípade ich čaká osud SNS, ktorí sa zosypali z volebného výsledku 11,73% v roku 2006 na hranicu zvoliteľnosti, na ktorej sa potácajú dnes. Skrátka a dobre prepad na polovicu. Milé strany, ktoré ste to ešte jasne nepovedali (SMK, Most-Híd, KDH), alebo jasne ľuďom poviete, či ste ochotní vládnuť s 30%-ným monštrom, ktoré vás zomelie, potom s vami povytiera dlážku (aj svoje vlastné kauzy) a v ďalších voľbách budete v kútiku duše dúfať, že nejako naškrabete 3% hlasov vo voľbách, aby ste dostali aspoň ten príspevok na činnosť, alebo súdruhovi Ficovi jasne poviete, nech vás s ponukami na rokovania ani neotravuje a ľudia budú konečne vedieť na čom sú, verte, že to ocenia...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Fanúškovské násilie má pôvod v pocite zasvätenia (píše Michal Havran)

Ako sa vyhnúť vzniku domácich teroristických skupín.

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?