Hranol, si zbabelec!

Autor: Ondrej Putra | 26.1.2011 o 15:17 | (upravené 26.1.2011 o 17:18) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  886x

Dnešné rozhodovanie Ústavného súdu dopadlo síce zle pre náš rozpočet, zle pre novú vládu, ale ku podivu dobre pre krajinu. Dúfam, že bude dostatočným impulzom, aby politici konečne niesli zodpovednosť za svoje konanie v plnej miere.

Súdruh docent JUDr. Fico, CSc. bol, je a bude najväčšou pohromou prvého desaťročia nového milénia v Slovenskej republike. Nie povodne, nie kríza, ale Vy, súdruh docent JUDr. Fico, CSc. ste tomuto štátu napáchali najväčšie škody. Vieme o mnohých kauzách Vašej vlády, o mnohých sa nedozvieme asi nikdy, keďže svedkovia prestali byť svedkami výmenou za tučné kontá, či zlaté padáky a skartovačky sa tiež zdokonalili. Je zbytočné zaoberať sa všetkými pohromami, ktoré ste nám pripravili. Treba však poukázať na tú povestnú kontinuitu, ktorou sa súdruh docent JUDr. Fico, CSc. vždy tak zastrájal, najmä keď potreboval vo funkcii potvrdiť „svojho" prezidenta. Vďaka kontinuite v ekonomike ste mali dva tučné roky prestretý stôl, rekordný rast, ktorý ste.... hmm? Vyžrali? No povedzme, že vyžrali, aj s vašimi spolustolovníkmi v podobe finančných žralokov, proti ktorým ste tak brojili. Problém je v tom, že kontinuita po vašom konaní tu je a bude oveľa dlhšie a bude nás oveľa viac stáť. Príkladom je dnešné rozhodnutie Ústavného súdu, presnejšie rozhodnutia dve.

Ústavný súd dnes, 26.januára 2010 rozhodol, že minimálne dva Vaše zákony boli v rozpore s Ústavou, základným zákonom štátu. Ak dobre počítam, tak máte dva tituly pred menom, jeden za menom, čo je dokopy tri súdruh docent JUDr. Fico, CSc.. Človek, ktorý sa zastrájal, že je pripravený rozdať si to so zdravotnými poisťovňami "kedykoľvek a s radosťou"? Kde je? Ako sa volá? Súdruh docent JUDr. Fico, CSc. to asi nebude, lebo asi sa tešil málo (alebo menej, než tvrdil) a „kedykoľvek" sa asi nevzťahovalo na deň 26.január 2010. Súdruh docent JUDr. Fico, CSc. totiž dostal dňa 17.januára poverenie zastupovať v tomto spore NR SR pred Ústavným súdom, ale ho jednoducho odmietol. Človek s troma titulmi odmietol ísť na súd hájiť vec, ktorej je autorom. Nie niekto, kto by bol povedzme diplomat a mohol by povedať, že nemá právnické vzdelanie. Nie, toto je človek, ktorý sa prezentuje ako vynikajúci právnik a keď treba, tak svoje tituly aj náležite verejnosti pripomína. Súdruh docent JUDr. Fico, CSc., máte tie tituly snáď skrutkovacie? Myslím ako že sa našróbujú keď je tlačovka a odšróbujú, keď treba ísť na súd, ktorý ste sám spôsobili? Meno má človek len jedno. Vy ste to svoje premrhali už snáď stokrát (a to som ešte milostivý). Sú len dve odpovede: Buď ste vedeli, že tie zákony budú protiústavné a vedome ste poškodili záujmy Slovenskej republiky a jej občanov, alebo ste jednoducho taký tĺk, že ste sa proste opili mocou, povedali ste si, že „poručíme větru, dešti, a keď už sme robehnutí, tak prečo nie aj Ústave", ale keď došlo na riešenie dôsledkov, tak máte plné gate.

V oboch prípadoch ste tam mali ísť s kožou na trh. Teraz totiž zoderú z kože nás, občanov Slovenskej republiky, ale Vy súdruh docent JUDr. Fico, CSc. si budete naďalej užívať dve služobné Audi A8 so šoférmi, asistenta, dve sekretárky, luxusnú kanceláriu určenú vo Vašom prípade na ničnerobenie... za NAŠE peniaze.

K druhému spornému zákonu, o ktorom sme tiež všetci vedeli, že je protiústavný. Súdruh docent JUDr. Fico, CSc., keby som sa ako premiér, minister dopravy, šéf NDS, alebo čo ja viem kto kompetentný rozhodol, že parcela, na ktorej Vám stojí dom, je ideálne miesto pre diaľničný privádzač, barák by som vám zbúral, postavil tadiaľ spomínaný privádzač a POTOM sa s Vami začal baviť o cene, vtedy by sa Vám náhodou bleskovo nenašróbovali tituly späť? Nešli by ste protestovať, že aké je to protiústavné?

V úvode som spomenul, že krajina na tom napokon môže získať. Áno, môže, lebo tento argument bol síce sakra drahý (a ešte len bude), ale verím, že prinúti našich politikov prijať takú právnu úpravu, že budú sami zodpovedať za to, čo napáchajú svojimi rozhodnutiami. A dúfam, že tam bude zahrnutý aj užívaný majetok, aby trojtitulové dvojnohé pohromy nemohli napríklad svoje sociálnodemokratické hodinky za 20 tis. EUR venovať naspäť manželke, prípadne milenke (aby sa náhodou manželka neurazila, že sa dotyčnému nepáčili).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan rozbiehal šprint pre kolegu, v druhej etape na Tour Down Under skončil štvrtý

V celkovom poradí je slovenský cyklista na treťom mieste.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?