Ako sa pán Jaroslav ľudí zľakol!

Autor: Ondrej Putra | 9.2.2012 o 6:02 | Karma článku: 17,84 | Prečítané:  2508x

Pána Jaroslava všetci dobre poznáme. Či už ako seriózneho biznismena, ktorý sa chronicky objavuje v rebríčkoch najbohatších Slovákov, ako spolumajiteľa jednej z najvýznamnejších investičných tunelovacích spoločností v republike, alebo ako chlapíka, ktorý dokáže v pauze medzi dohadovaním korupcie nasadiť parohy manželovi svojej korupčnej spolupáchateľky. Prečo sa takýto macher naraz klepe od strachu?

Strach pána Jaroslava je opodstatnený, rovnako ako jeho hnev.

  1. Nečakal, že vo vedľajšom byte ako „prášil" svojho skorumpovaného komplica nežného pohlavia je nejaký analytik, a dupľom nie, že ho so sofistikovanejším hrnčekom na uchu počúva.
  2. Nikdy by ho ani vo sne nenapadlo, že niekto si trúfne s tým vyjsť na svetlo Božie, a tobôž nie takým spôsobom, že napriek svojim miliardám nie a nie prísť na to, kto to bol.
  3. Ani vo sne by ho nenapadlo, že na apatickom Slovensku, ktoré posiaľ tvrdo spalo sa zrazu vyteperí okolo 30 tisíc ľudí na námestia ôsmich miest.
  4. Korunou všetkého je, že najočakávanejším knižným titulom v krajine nie je literárne spracovanie seriálu Tisíc a jedna noc, ale kniha o tom, čo všetko v tom byte napáchal on a jemu podobní.

 

Pán Jaroslav sa začal triasť, rovnako ako páni Jirko, Robko, Miki, Ivko, záletná teta Anča a X ďalších, a to nielen tých, ktorí sa objavili v prepise odposluchov z inkriminovaného bytu, ale aj mnohí ďalší, ktorí si povedali „Anciáša jeho, veď čo ak majú niečo aj na mňa?" A začalo sa staré známe doktora Plzáka: „zatloukat, zatloukat, zatloukat a když to práskne, ZATLOUKAT!"

Lenže toto heslo nezabralo ani pri trinásť a viac stupňových mrazoch a ľudia vyšli do ulíc raz, dvakrát a hotujú sa tretíkrát, a napriek zmieneným teplotám teda začalo prihorievať pánovi Jaroslavovi. Už rímsky cisár Traianus vravel, že „najlepšia obrana je útok" a pán Jaroslav naň zjavne dal. Hoci je naša justícia preslávená prieťahmi v konaní, v jeho prípade „jeho ctihodnosť" rozhodla behom troch dní, že kniha o preukázaných aktivitách pána Jaroslava nesmie vyjsť, zároveň vydal tento sudca príkaz, aby mu Tom Nicholson ako autor, aj vydavateľstvo, ktoré malo knihu vydať odovzdalo všetky materiály súvisiace s knihou, ktorú pán veľkomožný sudca ani nemohol čítať, lebo ešte nie je dopísaná! Porušil tým síce Čl. č. 26 Ústavy Slovenskej Republiky, ale veď čo by ste čakali od človeka, ktorý schvaľuje prekrúcanie pravdy, napríklad keď únos odobrí de facto ako samoúnos.

Nasadenie provokatérov, aby zdiskreditovali protesty proti špinavosti špinavosťou samotnou je ďalším zúfalým pokusom o protiútok. Už nevie kam z konopí, už sa utieka k násiliu a verte, že prvý dvíha ruku k úderu ten, kto je na konci s argumentmi.

A do tretice všetko dobré: Žiadosť, aby bol legálne získaný spis z archívu Úradu vlády SR vyňatý z VYŠETROVACIEHO spisu! Tak to som sa včera fakt váľal od smiechu ako sa prasa váľa v blate, keď je mu teplo. Neprekvapilo by ma, ak by pri súdnom pojednávaní navrhol zamietnuť dôkaz XY ako neprípustný z toho, či onoho dôvodu, ale kafrať do vyšetrovania? To už je iná káva. Nie som právnik, ale mám pocit, že za toto by si zaslúžil stíhanie za marenie vyšetrovania.

 

Tak záverom

Pán Jaroslav sa klepe v kúte, inak by takéto psie kusy nerobil. Priatelia, ak je sviniar v kúte, skôr či neskôr urobí chybu, ale v tom kúte ho treba podržať istý čas. Preto Vás všetkých prosím, aby sme pána Jaroslava a jemu podobných podusili aj tento piatok.

P.S.: Pamätáte si na Babinského? Za soc-prcu neobmedzený pán Oravy. Mladší možno nie, ale toho tiež raz čapli na hruškách a mal vplyvných známych, ale napokon zostal sám, a napokon zaspieval...ak v tejto reťazi rozbijeme to správne očko, spretrhá sa tiež celá. Arrive derci v piatok na námestí!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?