Čierne z neba (aj s dôsledkami Pandorinej skrinky dokorán...)

Autor: Ondrej Putra | 9.9.2012 o 21:13 | (upravené 9.9.2012 o 22:03) Karma článku: 14,19 | Prečítané:  3268x

Ak sa dvaja dospelí ľudia rozhodnú zničiť si život, je to ich slobodná voľba, do ktorej je ma veľké NIČ. Ak sa niekto rozhodne pre askézu, prosím, ak sa niekto rozhodne upiť sa na smrť, či ufetovať, je to jeho slobodná vôľa. Ublíži tým ľuďom, ktorí ho poznajú a ide do toho s vedomím týchto následkov. Netvrdím, že je to správne, ale stále to neprekračuje istý rámec. Keď sa však človek s niečím postaví pred kameru, alebo otvorí ústa pred rozhlasovým mikrofónom, mal by vážiť svoje konanie nie dvojnásobne, ale stonásobne. V poslednom vydaní „Modré z neba" na TV Markíza sa však nevážilo ani len polovične.

 

Jozef sa prehlásil za „vyliečeného geja odolávajúceho zlému pokušeniu." Fajn, to mu nikto neberie. Že mu Júlia má byť oporou, keď sa dostane do „zlého pokušenia", to je taktiež jej voľba, lebo sú to dvaja dospelí ľudia a ja, ani nikto iný, nemáme právo ich rozhodnutie súdiť.

 

V úvahu však zabudli vziať to, že ich vystúpenie pred kamerami, môže mať pre niekoho až fatálne následky. Ohrozená skupina sú totiž mladí ľudia s LGBT orientáciou, ktorí sú v problematickej pozícii, ktorú najčastejšie spôsobuje ich existencia pod kuratelou homofóbnych rodičov.

 

Donedávna sme mali ako LGBT aktivisti ešte v „náplni práce" vysvetľovanie týmto rodičom, že s ich potomkom je všetko v poriadku, a že liečba je číry nezmysel. Napriek tomu títo rodičia, hľadajúc tú skulinku, započuli čosi o pánu Rakúsovi, ktorý ich potomka „z toho dostane". Už-už som si myslel, že pôjde len o ojedinelé snahy niektorých puritánskych rodičov z vidieka, ale mýlil som sa. Za posledné dva mesiace sme s partnerom pomáhali, alebo aspoň nasmerovali na dobrých ľudí(mám na mysli psychológov) nie jedného chalana. Stále som si vravel, že sú to ojedinelé javy. Keď som sa dostal k upútavke na to posledné Modré z neba, mal som dosť...

 

„Mal som veľa vzťahov, aj veľa zlých vzťahov" odznelo z úst tohto Jozefa v prime-time. Za „zlé" označil tie s mužmi a následne sa prehlásil za vyliečeného z homosexuality. Teraz si predstavte tých mladých chalanov a baby, ktorí nie sú heteráci a sú závislí od rodičov, lebo ešte študujú, prípadne ešte nemajú 18 rokov. Rodič získal „spásonosnú informáciu" - „moje dieťa je liečiteľné!" Čo podnikne takýto rodič? Vezme dieťa za „cvokárom", aby ho vyliečil. V Bratislave mu takmer každý profesionál povie, že to nie je chrípka, ale danosť, ktorú nezmení, podobne, ako keby chcel z ľaváka urobiť praváka. Môže zabrániť praktizovaniu tejto danosti, ale za cenu trvalého poškodenia ich dieťaťa, čo si samozrejme na triko nevezme.

 

Ďalší krok rodiča? Bude behať po toľkých psychológoch, psychiatroch, či duchovných, kým mu niekto neprisľúbi, že „Ja vám to dietko dám do poriadku". A je vymaľované. Ako vravím, nájsť takého človeka v Blave je na hranici reality a snenia, ale skúste sa preniesť na Oravu, kde našej agentúre zakázali hrať travesty show v divadelnom prevedení(teda nie klasické travesty, aké vídame na firemných večierkoch, ale plnohodnotné divadelné predstavenie) so zdôvodnením, že za to, že sme tam predtým hrali melodrámu Zlomatka(Zuzka Kronerová v hlavnej role) dostala pani riaditeľka podmienečný vyhadzov.

 

Uznajme, že sa teoreticky stane, že rodičia nenájdu vhodného „liečiteľa" podľa predošlého bodu, byť by to bolo kdesi na lazoch. Aký podniknú ďalší krok? Začnú ho liečiť sami... A to je konečná. Ľudia spravidla identifikujú svoju sex. orientáciu okolo 14.-17. roku života. Stredná škola, ktorá im teoreticky umožňuje zmiznúť z domu sa im končí v intervale 18-20 rokov. Za tých zdanlivo pár rokov ich však „terapia" tohto typu poznačí na celý život, navyše budú domov zrejme opúšťať potme ako zlodeji a bez akejkoľvek „štartovnej podpory" zo strany rodičov.

 

Milí Jožko a Julka. Ja Vám obom prajem všetko dobré, ale dvakrát merajte a raz režte, lebo teraz ste si na rezanie životov iných vzali motorový pílu. Vilo, ty si fakt Rozboril a veľa si toho teraz rozboril, len v záujme senzácie. Mimochodom, neviem, kto ti nakecal, že ten Jozef je „hovädo". Otázku nezodpovednosti som myslím vysvetlil. Každopádne máš na krku to, že dvaja dostali modré z neba na Tureckej riviére, ale mnohí bezbranní to vykúpia čiernym z neba, ktoré nad nimi zatiahnu ich zachraňujúci rodičia...

 

http://www.youtube.com/watch?v=7mJgVvHVIEM

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?