Otvorený list Marošovi Ivaničovi

Autor: Ondrej Putra | 22.1.2016 o 4:51 | (upravené 22.1.2016 o 5:00) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1177x

Vážený pán Maroš Ivanič, Som rád, že nie všetci Slováci podľahli dvom civilizačným chorobám a ako na ne. Liečba začína diagnózou. Tu je moja diagnostika, kúra a vopred vďaka.

"Predposratosť domáca" (PreExcrementea Domesticis):

Tento cicavý parazit sa vyskytuje v krajinách so zlou politickou klímou, šíreniu napomáha zlá psychohygiena obyvateľstva a neregulovaný pohyb alfa samcov po vertikále mocenskej osi. Medzi prvé príznaky patria známa očná vada, laicky známa ako úzkozrakosť - Optica separate (človek napríklad z diaľničného úseku vidí len prestrihávanú pásku apod.) a agresívna forma hluchoty voči cudzím vplyvom Agressivitta Contrea Sapiens. 

Najnebezpečnejšie je, že parazit napáda postupne celý organizmus od príjmu potravy (taxes), cez všetky kľúčové orgány a nepohrdne any odpadnými plynmi. Podľa výskumu vedcov spôsobuje ochabnutie imunitného systému, ktorý sa stáva náchylný k rakovinovému bujneniu, zároveň však stráca schopnosť rozlíšiť medzi zdravou a choroboplodnou bunkou organizmu. V pokročilých štádiách sa (pôvodne)imunitnému systému však sila nielen vracia, ale prekonáva aj hodnoty pred infekciou. Nepriamoúmerne k tejto sile však klesá schopnosť imunitných bielych krviniek detekovať infekciu a napáda prakticky len zdravé tkanivá. Ak napriek tomu opticky zlikviduje viditeľné pľuzgiere na pokožke, je to spôsobené len tým, že je to nevyhnutné pre upokojenie zdravého tkaniva pred jeho konečnou likvidáciou. Odpadnuté viditeľné nádory, pľuzgiere a vyrážky sa v záujme bezpečnosti okamžite transportujú čo najďalej od pôvodného hostiteľa. Bezpečnými úložiskami tohto infekčného odpadu sú v záujme ušetrenia krajiny s čo najnižšou daňovou sadzbou. Kvôli vysokej možnosti nákazy musia byť prepavované v špeciálnych kontajneroch z inertných materiálov. Najvhodnejšie sú zlaté so silnejšou vnútornou vrstvou vystuženou platinovými sitkami.

V záujme ochrany obyvateľstva pred infekciou sa transporty uskutočňujú v utajení. Priamy kontakt nechránenej osoby s týmto parazitom spôsobuje nemotu, slepotu, hluchotu a poruchy orientácie. Obete sú v takých prípadoch nachádzané až ďalšími generáciami, lebo v našej turbulentnej dobe sa napriek obrovským investíciám do digitalizácie často informácie o týchto bezpečných úložiskách strácajú a odkedy sa zistilo, že cement je najlepším dlhodobým izolantom, sú ťažko detekovateľné.

Preklínavosť zámorská (Sclerossa extraterralis)

Táto choroba sa vyskytuje u ľudí, ktorí sa včas nedostali k vakcínam, ktoré mali podľa oficiálnych údajov zastaviť Predposratosť Domácu, no kvôli používaniu recyklovaných striekačiek k nej naopak prispeli, ale videli jej zhubné účinky a podarilo sa im zo zamorenej oblasti utiecť do bezpečnejších oblastí. Konatelia firmy na recykláciu striekačiek, Tomáš Vierano a Pavol Pašák(za možné skomolenie mien sa ospravedlňujeme - pri prvom nášho reportéra dohrýzol pes skôr ako si opísal meno zo schránky a v parku, kde býva druhý bolo priveľa stromov, takže na menovku nebolo vidno), boli po preukázaní, že o ničom nevedeli prepustení na slobodu a spoločnosť má nového konateľa, Gejzu Lakatoša(bytom Napoleonova 1., Spišské podhradie. Avizoval síce, že v roku 2014 bude dávno presťahovaný do Leopoldova, ale zatiaľ sa tak nestalo)

V týchto oblastiach sa ešte nestihol vyvinúť jeden zo symptómov prvej choroby, totiž strach z cudzieho (Paranoia NonInteligentia). Trauma zo samotného pozorovania rozvinutia epidémie doma však vyvoláva dlhodobú a často trvalú zmenu vedomia. Postihnutý s menšou psychosomatickou rezistenciou má averziu voči domácej krajine(teda zamorenému územiu) a prirodzene sa bráni tým, ktorí z neho prichádzajú až po ňom. Príčinami sú podvedomý strach zo zavlečenia infekcie a sentiment vyjadrovaný niektorými utečencami doplnený o prosby tých, ktorí na území zostali, aby im pomáhal, keďže často sa jedná o nenávratnú pomoc, ale hlavne bez akéhokoľvek viditeľného efektu (teda kým sa neotvoria garážové dvere v okolí archeologického náleziska).

V pokročilých štádiách choroba spôsobuje stratu pamäti, reorientáciu jazykového zamerania a je dedičná.

Liečba

Bola objavená len nedávno, no výsledky v skúmaných rodinách sľubujú výsledky. Základom je trpezlivosť, viera vo výsledok(aj keď nie okamžitý), dávanie dobrých príkladov. Jedným z najdôležitejších je príklad nechať sa poučiť. Bez neho je poučovanie zo strany ošetrujúceho lekára takmer zbytočné. Druhým najdôležitejším je ukázať postihnutým, aké je to žiť bez strachu z plných nohavíc. Ako jeden z prvých lektorov to prišiel predviesť Maroš Ivanič, ktorý sa nebál podať trestné oznámenie na premiéra, keďže konal v rozpore so zákonom. 

Nekradnite, ale hlavne sa nebojte len preto, že niekto má titul, či funkciu. Oboje má byť záväzkom, nie (ne)písaným pomyselným bičom.

P.S.: Teším sa na deň, kedy bude tá fotka, ktorú som znovu použil v článku, patriť do múzea ;-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Ešte v marci robil v obleku kliky. Železná vôľa urobila z Jana Třísku Američana

Legendárny herec z Obecnej školy sa už v Česku necítil doma.

ŠPORT

Expert: Sagan je ako rocková hviezda cyklistiky

MS môže pokojne vyhrať aj sedemkrát, myslí si.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?