Krúžkujem aj nezvoliteľných

Autor: Ondrej Putra | 2.3.2016 o 3:55 | Karma článku: 4,73 | Prečítané:  388x

Aký je človek bez Boha vo Vesmíre sám! Aký stratený a opustený... Ale aký silný aký silný a statočný! Každý jeden z nás je totiž zodpovedný nielen sám za seba, ale aj za spoločenstvo, ktorého je súčasťou.

Zvykli sme si vo veciach verejných používať ukazovacie zámená "ten", "tá", "to". Tak sa nečudujme, že žijeme na hnojisku. Robíte si doma svinčík alebo si po sebe upracete? Asi to druhé, nie? Komu patrí tento štát? Nie tak náhodou občanom? Takže kto je zodpovedný za jeho stav? Občania! Áno, zle sa to počúva a číta, ale za stav spoločnosti nenesie nikto väčšiu zodpovednosť ako občania. Občan Fico má totiž 5.marca 2016 za tento štát rovnakú zodpovednosť a možnosti ako každý iný s perom a hárkami za plentou a pri urne.

Je na každom jednom z nás, ako bude vyzerať krajina. Konfucius vravel, že je je lepšie zapáliť i malú sviečku, než preklínať tmu. Kto ju nezapáli, nech zvyšok volebného obdobia drží jazyk za zubami. Je to ako sťažovať sa, že ste dostali obloženú misu so všetkými pokrmami sveta, ale nenakŕmili vás. Keď vás nakŕmia, budete sa sťažovať, že vám na vidličku napichli zlé sústo. Keď si nenaberiete z tohto švédskeho stola sami, niekto iný to za vás urobí, ale potom sa nesťažujte, že máte v žalúdku čo tam mať nechcete. Ak v tejto jedálni zostanete bez vlastného výberu, budete jesť čo vám vybrali ostatní, ak sa presuniete do inej(do zahraničia), budete jesť to, čo vám vyberú tam, lebo nebudete mať príbor(volebné právo naviazané na občianstvo tej-ktorej krajiny). Máte ešte možnosť umrieť na kombináciu hladu a žalúdočných kŕčov z nadávania.

"Kde je ta dívka, co polévku vařila?" pýtal sa princ na tú v myšom kožušku. Máme 22 kandidujúcich strán, cez 2000 kandidátov. Neviete si vybrať štyroch, ktorí nemusia byť mediálne známi, ale veríte im? Tak potom ste mali kandidovať sami. Uvedomte si, že ak sa aj váš kandidát nedostane do parlamentu, ale dostane (strela od pásu) 1000 krúžkov, môže prísť za zvolenými a povedať "počúvajte, som tu za 1000 ľudí, ktorí ma krúžkovali, lebo chceli presadiť to a to!" Áno, nemusí byť tento návrh prijatý, ak tí,ktorí dostali krúžkov viac zistia, že ich voliči by boli proti. V dobe sociálnych sietí je takáto rešerš otázkou dní, maximálne týždňov a argumentácia je znovu na Vás a Vašom kandidátovi ako hovorcovi, lebo ide s kožou na trh.

Keď nevieme kam chceme doplávať, tak je každý vietor zlý. Ak to vieme, môžeme sa tým smerom vydať.

Na záver si neodpustím odkaz pre bojkotárov volieb a pre nezvoliteľných.

Bojkotárom: Politika je umenie možného a je vecou všetkých v polis. V súčasnosti platí, že za relevantnú žiadosť o zmenu politického systému sa pokladá generálny štrajk s jasnými požiadavkami. Prosím, urobte ho a potom nebudete kibici, ale nositeľmi moci. Budete mať mandát realizovať body, pod ktorými ho zvoláte.

Nezvoliteľným: Nerobte medvediu službu vedome ani nevedomky vy ani vaši voliči. Nemusíte odporučiť koho miesto vás voliť, ale ak je nad slnko jasnejšie, že 5% sa konať nebude, netrieštite hlasy. Máte možnosť petície 100,000 hlasov a parlament vás musí vypočuť a hlasovať o vašom návrhu alebo sa spojte s tým, kto tých 5% mať bude a zaviažte ho vaše návrhy predložiť.

Na záver nemecké príslovie: Svet nikde nie je obitý doskami.

Ja dodávam: Tobôž nie ľudská vynachádzavosť. Ak nechcete aby vám vládli sviniari, tak si zakrúžkujte nesviniarov, návod máte!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?