Zhnedlo Slovensko?

Autor: Ondrej Putra | 8.3.2016 o 7:55 | Karma článku: 6,21 | Prečítané:  402x

Odpoveď je áno i nie. Pokúsim sa odpovedať v čom áno, v čom nie a prečo hejslováci získali podporu akú získali. Dôležité je nielen si to zanalyzovať a pochopiť, ale najmä prísť na to, čo s tým. Ráno 6.3. už nezmeníme.

8,60 % pre Kotlebu  pre mňa nie je až takým prekvapením. Nikdy by som ho nevolil, ale v duchu som si prial, aby mu k 5 % hranici chýbalo pár hlasov, ktoré odčerpal SNS a Smeru. Vedel by som prežiť aj výsledok 5% a pár hlasov navrch. Okrem toho, že by chýbali Ficovi s Dankom, pre ostatných by to bol signál "Pozor, ak nezostavíte rozumnú vládu, bude horšie, lebo z chaosu vždy profitujú tí s jednoduchými "riešeniami"!"

210,000 hlasov z 2,5 milióna je však iná káva. 3,6% nad povinný základ nie je štatistickou chybou a nie všetci jeho voliči sú len vyholené lebky, lebo to by sa na Slovensku vôbec nesmel hrať futbal a na príslušníkov menšín by nestačili masové hroby. Tak ďaleko ale ešte chvalabohu nie sme. Ako je teda možné, že získal toľko hlasov aj medzi vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi a sám som bol prekvapený, že som si celkom rozumne písal na FB s jeho voličmi a napriek tomu, že mám cez celú titulnú fotku dúhovú vlajku, pýtali sa, či som kotlebovec?

Zvaliť všetko na mladých, ktorí si nepamätajú Slovakštát? Čistý alibizmus! A odkiaľ a od koho majú vedieť? Oháňame sa tu frázou "tá dnešná mládež". Fajn, ja budem mať teraz 28 a o politiku sa zaujímam od 10tich(nastupoval som na 8-ročný gympel) keď sa lámal mečiarizmus. Pamätám si prvý článok, ktorý som si prečítal v čierno-bielom SMEčku: Uniesli prezidentovho syna, Michala Kováča ml.. No čo si myslíte, čoho sa mi dostalo od rodičov, ostatnej rodiny, či učiteľov keď som sa ich pýtal otázky k politickým témam aby som sa zorientoval, alebo som nedajbože vyslovil svoj názor? V prvom prípade "To ťa nemá čo zaujímať! Na toto ty máš ešte čas!" v druhom "A toto ti kto nabulikal?!" No a takto to išlo do môjho odchodu z domu v 16tich. Informácie som si musel zháňať sám(upresním: doma sme nemali ani internet) a nebolo s kým o nich hovoriť. Koľko mladých sa stane takýmito partizánmi a zhodou okolností vyhodnotí získané informácie racionálne a neupne sa k najjednoduchším vysvetleniam a riešeniam? Za guláš môže gazda, mäsiar a kuchár. Za mládež rodičia, škola a celá spoločnosť, ktorú tvoríme bez výnimky všetci tým, aký príklad dávame. V oboch prípadoch sa máme snažiť,aby na výsledku nebolo na čo nadávať a aby bol sám osebe dobrý a nemusíme poznať meno autora receptu.

Vážení politici, za tento marazmus môžete vy a to rovnakou mierou ako vaši voliči. Neprajem vám za to iný trest než aký ste si sami zvolili: tretinu až polovicu vyštudovaného populačného ročníka za hranicami, samozrejme tú najperspektívnejšiu. Kotleba je symptóm a exponent hlbšieho problému. Keďže mladí s hlavou sú vonku(minulý rok 30,000 a takto to ide prakticky 10 rokov), dostávajú priestor blbci a populisti, ktorí sa stavajú do ich čela ako zdatní manipulátori. Tí vám vzali II.pilier a vezmú vám aj ostatné keď nebude na dôchodky. Otvoríte sociálne nožnice, že už nebude mať kto povedať, že s Kotlebom rokovať nebude, lebo bude mať "riešenia", po ktorých budú volať celé generácie ľudí, ktorých ste odsudzovalimiesto toho, aby ste ich naučili zodpovednosti za seba i druhých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?