Aby sme so zradcami neprišli o demokraciu

Autor: Ondrej Putra | 14.3.2016 o 9:26 | Karma článku: 9,23 | Prečítané:  2038x

Konanie Bélu Bugára a Rada Procházku je zrada. Nie zrada pravice, ale ich vlastných voličov. Ak to necháme tak, môžeme prísť o demokraciu ako takú.

Nebudem sa venovať svinstvu, ktoré títo dvaja predviedli voči proklamovaným partnerom a legitimizovali 4 roky bezbrehého kradnutia štátostrany. Katastrofou je, že obe tieto strany napľuli do očí svojim vlastným voličom. Vyše 80% voličov Mostu-Híd a okolo 60% voličov Siete je PROTI spolupráci so Smerom! Títo ľudia volali po zmene a v dobrej viere volili jej domnelých exponentov.

Problém je, že toto je voda na mlyn antidemokratickým silám a neuľahčuje to život ani zvyšku demokratickej scény. Prakticky okamžite po Bélovej zrade voličov sa na Facebooku objavili statusy typu "Náš Kotleba bude premiérom!" alebo "Ešte niekto veríte, že voľby môžu niečo zmeniť?!"

Nechcem bagatelizovať problém Kotleba, ale riziko, že vyhrá voľby zatiaľ nehorí. Bohužiaľ takto bude zaberať v parlamente stále viac a viac miesta, čím sa zostavovanie vlády bude posúvať k rôznym mačkopsom, len aby tam nebol Kotleba. To jednak bude posilňovať samotného Kotlebu, lebo každá jedna vláda musí robiť nepopulárne opatrenia, aj keby nedajbože nekradla. A problémov je tu nakopených až-až. Druhým problémom je,že to bude likvidovať verejnú diskusiu medzi tradičnými názorovými prúdmi. Skrz to, že tu nemáme tradičnú sociálnu demokraciu(registrované partnerstvá ich nezaujímajú ani ako 150-tisícy bod programu), vypadli nám konzervatívci(neznášal som KDH, ale názorový oponent je potrebný, žiaľ tento ustrnul vo vývoji a argumentácii snáď na ustanovujúcom sneme), bude to nejaká neurčitá "hmota" a záujem normálnych občanov o voľby sa zosype.

Ako má teraz SaSkár vysvetliť voličovi, aby išiel k voľbám, keď ten mu povie "vrana vrane oko nevykole"? Fajn, tak SaS(a časť OĽANO-NOVA) by teraz asi prevzala drvivú časť elektorátu Hídu a Siete, ale nestačilo by to. Desím sa toho, že prispatá väčšina, ktorá sa v týchto voľbách naštartovala a chcela zmenu zaspí úplne pod heslom "politika je panské huncúctvo".

Preto VYZÝVAM všetkých voličov a radových členov Siete, Most-Híd, ale aj SNS, ktorí nesúhlasia s postupom svojich verchušiek, aby vzali do rúk svoje strannícke preukazy(členovia) a letáky týchto strán (voliči) a spoločne na námestí odhlasovali, že títo ľudia ich zradili a nemajú právo ich zastupovať!

Prosím o spoluprácu na takomto proteste!

https://www.facebook.com/groups/1729254750653087/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Koľko partnerov treba mať, kým nájdeme pravú lásku

Nehanbite sa za bruško a sprosté tetovanie, mierte vysoko a mierte často. Matematické tipy, ako zlepšiť svoje šance na úspešné zoznámenie.

dnes píše jaroslav rumpli

Už to s nimi nevydržal ani prezident

Špina je zažratá.


Už ste čítali?