Eurooptimista: Vyhrali sme!

Autor: Ondrej Putra | 24.6.2016 o 7:35 | Karma článku: 5,05 | Prečítané:  1328x

Zdá sa vám to divné? Že ja, ktorý som chodil od jedných starých rodičov ku druhým a prosil ich, aby zahlasovali za vstup do EÚ, využívajúci jej bežné benefity prakticky denne a obhajca eura sa radujem z Brexitu?

Plne si uvedomujem následky a preto článok rozdelím do troch častí. Pozrieme sa na pozitíva, negatíva a priania.

1. Pozitívum

"Lepší hrozný koniec ako hrôza bez konca!" Keby sa Briti rozhodli zotrvať, donekonečna by sa opakovalo, že to zariadila niekým(iluminátmi, Rotschilldom...dosaďte si) objednaná vražda. Takto sa o tom možno bude hovoriť, ale nevydalo. Ak to tak bolo, tak to iniciátorov od podobných kúskov odradí a ak nie, ukazuje to, že ľudia vedia nepodľahnúť emóciám. Tu už EÚ nebude môcť urobiť taký kotrmelec ako pri Lisabonskej zmluve, keď ju po prvom odmietnutí šupla Írom na stól proste nanovo, aby neboli hanbou Európy. Európska Únia bola založená ako demokratické spoločenstvo. Páni Zakrivený banán a 5-centimetrové jablko dostali preplesk aký si zaslúžili. Viem, že toto neboli dôvody, pre ktoré sa dostatok Britov odhodlalo voliť odchod, ale dali nám tým pádny argument proti nikým nevoleným daňožrútom: Budete o nás bez nás? OK, Tak My budeme bez vás a o sebe! Demokracia zatiahla záchrannú brzdu proti byrokracii.

2. Negatívum

Put-In... Vladimir Vladimirovič nemá väčšieho strašiaka, než že keď zavolá do Bruselu, tak mu to dvihne osoba s rovnakou autoritou ako americký či čínsky prezident. Dnes si dá asi na raňajky kaviár so šampusom. Tomu sa dá predísť. Spisovanie bilaterálnych zmlúv medzi Spojeným Kráľovstvom a každou krajinou Únie bude tiež halda vyhodených osobohodín a snaha všetkých krajín o nejaké tie komparatívne výhody bude kapitolou samou osebe.

3. Prianie a viera

Briti nie sú idioti. Vyhodiť teraz všetkých zamestnancov z unijných štátov je nezmysel. Ekonomický nezmysel, harakiri, blbosť a neviem čo ešte....a hlavne je to technicky nerealizovateľné! USA majú s Mexikom hranicu skoro jak jedna Kórea s druhou a tiež im je to vieme koľko platné. Ak budú mať Briti rozum, a ja verím, že majú, tak urobia menšiu retuš ohľadom dávok a vyvlečú sa z migrantov. Eurozóne pomáhať nemuseli a ejha...oni pomohli! Lebo vedeli, že by im to poškodilo vlastnú ekonomiku. Prajem si a verím, že keď sa prach usadí, tak výsledok celého Brexitu môže byť pozitívom: Briti nezamínujú La Manche a nezatopia tunel...teraz je rad na Bruseli, či pochopí, že má na krku čerstvo nabrúsený skalpel opretý o tepnu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?