Pochod za život štátu!

Autor: Ondrej Putra | 5.7.2016 o 16:00 | Karma článku: 6,81 | Prečítané:  1106x

Keď sa cirkvi vytkne, že sa mieša do spoločenských vecí, je urazená, že má povinnosť voči spoločnosti. A ako to je, keď ju má skutočne a mlčí?

Ja naozaj neviem, čo si mám o cirkvi na Slovensku myslieť. Je to morálna autorita, názorový prúd, parazit na štátnej kase? Čo je to?

Rodina je v kríze, musíme ju brániť! Akurát vytvorili front tam, kde žiaden nepriateľ nie je a na Pochod za život(či za smrť všetkým homosexuálom, keď vraj tvoríme kultúru smrti?) vytiahli v Košiciach 100,000 ľudí. Aspoň tak tvrdia. Keď chcel Fico odluku cirkvi od štátu, tak v pastierskom liste upozorňovali, aby ľudia nevolili Smer a ANO.

Teraz tu máme únos štátu v priamom prenose. Kde sú teraz z našich daní platené autority cirkevné? Nechcú nikomu nahrávať? Alebo sa už s niekým dohodli, tak ako sa s Robkom dohodli, že aj keď sa zove sociálna demokracia, neotvorí reg.partnerstvá a oni mu nebudú kritizovať billboardy? Prečo teraz nepochodujú za to, aby tu nejaká forma inteligentného,ale najmä čestného života zotrvala?

Je mi z vás zle, cirkev mnou platená! Pľujete na nevinného a nad hodeným kameňom prinajmenšom zavriete oči. A keď treba, ste ticho jak voš pod chrastou. Na Mariánskej púti si fašisti zbierajú podpisy.

Takto to ďalej nepôjde velebnosti. Ľudia nezabudli na to, čo ste spravili s Bezákom. Myslíte, že teraz si reputáciu vylepšujete? Ako spieval Karel Kryl:

"S úšklebkem ďábel viděl

pro každého podíl,

syn otce nenáviděl,

bratr bratru škodil!"

Ale pozor velebnosti. Robertkovia už prekročili hranicu. Vy sa ku svojej blížite tiež. Raz sa ľudia spýtajú, prečo sa majú skladať na cirkev, ktorej nie sú členmi, a tí čo sú, prečo je pokrútená ako paragraf. V tej pesničke sa spieva ešte niečo: "Kněz-Ďábel, co mši slouží, z oprátky má štólu."

Preberte si to ako uznáte za vhodné...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa

Premiér ministra požiadal, aby podal verejnosti vysvetlenie.


Už ste čítali?