Kotlebovci sú Islamisti

Autor: Ondrej Putra | 23.7.2016 o 17:10 | Karma článku: 4,34 | Prečítané:  1351x

Islam je "proti našej kultúre" asi tak, ako homosexualita proti kresťanstvu. Oboje môže celkom dobre fungovať vedľa seba. Podmienkou je obojstranná tolerancia.

Momentálne som v Norimbergu, Arab na každom kroku. Predtým som žil tri roky v Prahe a tam tiež nikto neriešil, kto je akého vyznania, farby pleti apod.. Kamoš, čierny jak briketa, bol zo Somálska. Tak sa ho pýtam(ako hosťa v mojom klube), že či je moslim. Hanblivo prikývol. Chalan ma poprosil, aby som naňho hovoril česky, nie anglicky. Študoval totiž zubárinu a čo najviac sa snažil zapadnúť. Keby bol Islam ako taký nebezpečenstvom, nemohol by som vyjsť na ulicu. Každé náboženstvo alebo ideológia sa dajú zneužiť, vrátane toho "nášho tradičného".

Pozrite sa na Kotlebovo "Za Boha a za Národ!" Nepripomína vám to inú verziu Allahu Akbar? Čo majú spoločné Kotlebovci a fundamentalistickí islamisti? Pokrivenú optiku, ktorá im z ich ideológie vytrháva z kontextu body, ktoré im stačia na ospravedlňovanie blbostí. Verte, že keby sa fanatickí prívrženci Kotlebu, resp. ich ešte tvrdšej verzie, ktorá zatiaľ do politiky okato nezasiahla,  narodili na Strednom východe, boli by to kovaní prekrúcači Koránu. Títo "fundamentálni islamisti" nie sú ani fundamentálni, ani islamisti. Keby boli fundamentálni, tak by si ten Korán aspoň prečítali a riadili sa ním. Čítali ste niekto Korán? Ja áno a je mi do smiechu cez slzy, keď vidím, čo s touto múdrou knihou robí zopár idiotov.

Už len samotný džihád sa delí na veľký a malý. Samotný význam slova je (veľmi voľne preložené)"služba bohu". Ďalej, keď už má dôjsť na vojnu, má mať jasné pravidlá. Kto sa podrobí, má byť ušetrený! Neubližovať bezbranným a už vôbec nie ženám a deťom. O tom, že kto neverí v Alláha môže byť beztrestne zabitý alebo že nie je ľudská bytosť tam nie je nič. Pojem "budú zatratení" má asi taký význam ako v kresťanstve. Príslušníci náboženstiev(a to nielen kresťanstva, islamu, či judaizmu) často používajú dogmu, že kto nie je členom ich spoločenstva, bude zatratený v očiach Boha.

Zahaľovanie žien je mýtus, ktorý s Islamom tiež nič nemá. Nájdite mi v Koráne, že žena má chodiť zahalená! Nie je to tam.

Posledná paralela s našimi HejSlovákmi: žena je podriadená mužovi.

Nie je! Ani v kresťanstve, ani v islame! Obe náboženské knihy odkazujú na vzťah ku ženám. Ak budete riadky, ktoré sú zasadené do obdobia Sumeru(Biblia-Starý zákon) alebo do 7.storočia na Arabskom polostrove(Korán) brať doslova, tak to by fakt museli všetci moslimovia jazdiť na ťavách a kresťania spolu so židmi riešiť neplodnosť manželky inou zamestnankyňou.

Každý  príčetný pochopí, že som opísal absurdity. Rovnako absurdné je vraždenie. To vraždenie nemá oporu v islame, ale  v jednotlivcoch. Manipulovateľných jednotlivcoch. Niektorí sa zmanipulujú čítaním netu. Bol Breivik islamský radikál? A aký je rozdiel medzi ním, NadKotlebovcami a týmito vraždiacimi dementmi, ktorí si myslia, že tak nechajú svoj odtlačok na knihe dejín?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?