Do mora s nimi!

Autor: Ondrej Putra | 15.1.2017 o 17:45 | Karma článku: 5,68 | Prečítané:  2077x

V tejto ubytovni vo Verone (Taliansko) emigranti protestujú za lepšie jedlo. Zavolali políciu, ktorej klamali že jedlo, ktoré dostávajú je nekvalitné, bundy ktoré dostali sú nemoderné...

Ako by ste ako občan Európskej únie, či akéhokoľvek štátu reagovali? Prirodzene: Hoďte všetkých tých migrantov do mora!

No a teraz sa skúsme zamyslieť. Viem, je to hrozne ťažké, ale dá sa to. Prvýkrát to bolí, Druhý, tretí, štvrtý krát je to namáhavý tréning, ale potom to už ide.

SOM JA VY?

No nie, nie som, nemôžem byť, lebo som samostatná entita, samostatný človek, ktorý si vo svojich topánkach prešiel svoj život a sám si ho v rukách umiesil, byť bol ovplyvnený okolnosťami.

To iste platí o “nich”. To, čo som uviedol v perexe (podnadpise) je citát z Facebooku a pripojene video vás ako nezúčastneného pozorovateľa presvedčí, že všetkých migrantov by bolo najlepšie nahádzať do mora. Tak sa pozrime, kto vôbec sú.

Podľa farby pleti pred sú zo subsaharskej Afriky. Áno, aj tam sa nájdu šikovní ľudia s inteligenciou, ale títo k nim rozhodne nepatria. Ako sa sem dostali? No asi tak, že im prevádzači nakukali, že keď predajú dom (za ktorý by ste si v poslednej dedine na Rumunsko-Moldavskej hranici nekúpili ani garáž), tak jedného z rodiny dostanú do EU a zvyšok rodiny sa bude môcť bezplatne prisťahovať, všetko je zadarmo a majú také a onaké práva a nemusia vedieť ani jazyk. Ak sa ho budú chcieť naučiť, musí tak byt tiež bezplatne, ale ak nie, môžu si donekonečna žiadať tlmočníka na štátne útraty. Týchto ľudí vykopnú na nejakej Lampeduse, či ako sa ten šuter volá (inak obývaný veľmi statočnými ľuďmi, že tam ešte žijú!) a viac je ich starosťou len počítanie čistého zisku.

Títo ľudia naraz zistia, že preplávali okolo pol pobrežia Afriky (kto spal na zemepise, nech si pozrie koľkokrát je to ďalej ako trasa BA-KE) alebo prešli Saharou (doporučujem Marca Pola a prechod púšte Gobi) a realita je niekde inde. Čo by som urobil s tými prevádzačmi nenapíšem, lebo by mi asi zablokovali cely blog. No ale sú tu.

Jediným riešením je riadna osveta medzi tamojšou populáciou a eliminácia týchto lžiprevádzačov! Ak to tamojšie vlády nemienia akceptovať, budú musieť čeliť jednotkám OSN s adekvátnymi kompetenciami! Nie ako sme zo seba(áno ja, MY sme členmi OSN!) urobili potravinársku inšpekciu Mäsiarovi z Kigali, keď zabíjal Rwanďanov rýchlejšie ako nacisti väzňov koncentračných táborov ku koncu vojny!

 

Ako riešiť tých, čo tu už sú?

V prvom rade nepanikáriť. Poskytnúť im vzdelanie a zložiť si tie okuliare. Neje bravcove? No a čo? Však ani môj manžel nie, lebo mu nechuti a to je krstený katolík! Jeden mesiac v roku jedáva až po západe slnka? No a čo? Nám to nebráni sa naládovať sa kedy chceme a on nám to oplatí, lebo kresťanom pred Veľkou nocou nebude cpať pod čumák bravčovú panenku ani nič iné. Stretol som dvoch chalanov, ktorí zdrhli z Pakistanu kvôli sexuálnej orientácii. Bývali sme v malom mestečku pri Luxemburských hraniciach a boli to fakt super ľudia. Áno, práve pri nich som videl ako majú počas Ramaddánu nastavený budík, že kedy je západ slnka a môžu jesť, ale pri počúvaní ako sa tam dostali okolo Arabského polostrova a cez Srbsko mi normálne prechádzala chuť.

Nechajte si okuliare založené a uvítajte getá v každom meste. Odmietajte ľudí prijať do zamestnania kvôli farbe pleti a vierovyznaniu a stvoríte radikálov, lebo odmietnutie je horšie ako agresia. No a o 2-3 generácie tu nebude NIKTO z ich predkov, kto im povie “Toto je náš domov, lebo je nám tu dobre, aj keď naši predkovia boli z Mozambiku, ale že nám je tu hej! Jaj, pozri, Katke preletela lopta do nasej záhrady. Hodíš jej ju späť, alebo sa s ňou ideš rovno hrať?”

 

My vraždíme to dobré v nás už v kolíske. A vražda je hrdelný zločin.

 

Takže “Objatie, či kopanec?”

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?