Ako poraziť teroristov

Autor: Ondrej Putra | 25.5.2017 o 13:57 | Karma článku: 4,70 | Prečítané:  1183x

Útok v Manchestri bol zbabelosťou. Kto je na konci s argumentmi, prvý dvíha päsť k úderu. Nič iné nemá a mať nebude. Okamžitá reakcia moslimských komunít v Spojenom Kráľovstve hovorí za všetko.

Pracujem ako traffic warden (doslovne dopravný dozorca) v mestečku pri Birminghame a viacerí moji kolegovia sú moslimovia. Už dávnejšie sme mali debaty na tému islam a terorizmus. Do jedného povedali, že ISIL nie sú moslimovia, ale najhorší heretici. A majú 100% pravdu.

Chcete mať všade kamery, odtlačky prstov a skenovanie sietnice? Ja nie. Ako teda na nich?

Zbrane sa vyvíjajú, technológie sa vyvíjajú a stratégie samozrejme tiež. Cieľom vojny nie je vyhladenie oponenta, ale zbavenie ho možnosti viesť vojnu. Dnes sme vo vojne, ktorá neumožňuje zbombardovať továrne na výrobu lietadiel, tankov a výcvikové tábory. Na odpálenie bomby vám stačí Google, trochu rozumu a nákup bežných surovín. Znie to ako z MacGyvera, ale je o tak. O titulky svetových médií máte postarané.

Ak chcete nepriateľa poraziť, musíte mu zabrániť viesť vojnu. Ak mu teda nemôžete zabrániť “strieľať”, musíte zariadiť, aby sa jeho paľba minula účinku. Stredom terča teroristov je teror, ergo vyvolanie strachu. A toto vieme urobiť veľmi ľahko. Pri všetkých teroristických útokoch na celý svet (nerátam vojny) za posledných 10 rokov zomrelo menej ľudí, ako ročné zomiera len v Spojenom Kráľovstve pri autonehodách každý rok.

Ivo Samson vyslovil túto myšlienku už dávno: Berte terorizmus ako riziko, že váš zrazí opitý šofér a teroristom vezmete vietor z plachiet. Povedal to krátko po 11.septembri. Táto téza platí dodnes a voči terorizmu permanentne.

Skratka a dobre: Jediná cesta ako poraziť terorizmus ako taký, je urobiť ho neatraktívnym.

Druhou cestou je mať všade kamery, kontroly odtlačkov prstov, sietnice oka, jedine bezhotovostné platby, napichnuté telefóny.

Keby mal aj môj život padnúť za uchránenie sa od tejto štátnej kontroly, nech ma zajtra vyhodia do vzduchu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?