Ako poraziť teroristov

Autor: Ondrej Putra | 25.5.2017 o 13:57 | Karma článku: 4,60 | Prečítané:  864x

Útok v Manchestri bol zbabelosťou. Kto je na konci s argumentmi, prvý dvíha päsť k úderu. Nič iné nemá a mať nebude. Okamžitá reakcia moslimských komunít v Spojenom Kráľovstve hovorí za všetko.

Pracujem ako traffic warden (doslovne dopravný dozorca) v mestečku pri Birminghame a viacerí moji kolegovia sú moslimovia. Už dávnejšie sme mali debaty na tému islam a terorizmus. Do jedného povedali, že ISIL nie sú moslimovia, ale najhorší heretici. A majú 100% pravdu.

Chcete mať všade kamery, odtlačky prstov a skenovanie sietnice? Ja nie. Ako teda na nich?

Zbrane sa vyvíjajú, technológie sa vyvíjajú a stratégie samozrejme tiež. Cieľom vojny nie je vyhladenie oponenta, ale zbavenie ho možnosti viesť vojnu. Dnes sme vo vojne, ktorá neumožňuje zbombardovať továrne na výrobu lietadiel, tankov a výcvikové tábory. Na odpálenie bomby vám stačí Google, trochu rozumu a nákup bežných surovín. Znie to ako z MacGyvera, ale je o tak. O titulky svetových médií máte postarané.

Ak chcete nepriateľa poraziť, musíte mu zabrániť viesť vojnu. Ak mu teda nemôžete zabrániť “strieľať”, musíte zariadiť, aby sa jeho paľba minula účinku. Stredom terča teroristov je teror, ergo vyvolanie strachu. A toto vieme urobiť veľmi ľahko. Pri všetkých teroristických útokoch na celý svet (nerátam vojny) za posledných 10 rokov zomrelo menej ľudí, ako ročné zomiera len v Spojenom Kráľovstve pri autonehodách každý rok.

Ivo Samson vyslovil túto myšlienku už dávno: Berte terorizmus ako riziko, že váš zrazí opitý šofér a teroristom vezmete vietor z plachiet. Povedal to krátko po 11.septembri. Táto téza platí dodnes a voči terorizmu permanentne.

Skratka a dobre: Jediná cesta ako poraziť terorizmus ako taký, je urobiť ho neatraktívnym.

Druhou cestou je mať všade kamery, kontroly odtlačkov prstov, sietnice oka, jedine bezhotovostné platby, napichnuté telefóny.

Keby mal aj môj život padnúť za uchránenie sa od tejto štátnej kontroly, nech ma zajtra vyhodia do vzduchu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Ceny bytov sú vysoké. Počkať na ich pokles, alebo sa ešte oplatí nehnuteľnosť kúpiť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.

KULTÚRA

V poslednom Marvelovi prichádza po titulkoch prázdno

Infinity War je epickou ničivou vojnou.

KOMENTÁRE

Cirkevní lídri zápasia o stratenú dôveru

Prečo cirkevní lídri napísali Pellegrinimu otvorený list.


Už ste čítali?