Pacem in Terris (Rozpočet)

Autor: Ondrej Putra | 18.10.2017 o 22:50 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1295x

Hlavné heslo pohrobkov tejto inštitúcie, ktorú zriadila KSČ nám prerástla do súčasnosti. “Mier na zemi” je isto žiadúci, ale ak by si pán Lincoln vybral “mier”, tak by sa zrušenie otroctva odsunulo na neurčito.

Dnes sa o zachovanie statusu quo snažia cirkevní otcovia v domnení, že sa dá zaspať dobu a prespať sa k novému baroku.

Keď pred istým časom vyrazila dvere rímskokatolícka klika s Robertom Bezákom, prišlo mi divné, že KBS vôbec nereflektovala na nálady veriacich. Nereflektovala ani na zmenu pápeža.

Evanjelikov som ako gay bral za zmierlivejších. Posledné dva roky mi ukázali, že niektorí vedia byť najprv “slovakštátisti” a až potom evanjelici. Keď vyrazili dvere s Jakubom Pavlúsom, lebo odmietol zmeniť názor, nezaujímalo ich, že sa mu práve predčasne narodili dvojičky. Tu nejde o názor, ale o slobodu povedať ho. On totiž nekázal v kostole “A teraz sa spoločne pomodlime za homosexuálne manželstvá”, ale mal ako súkromná osoba iný názor. Pri rovnako súkromnom rozhovore ho odmietol zmeniť. Čo s takým? Vyobcovať!

Ondrej Prostredník sa ho ako správny chlap zastal. Na základe toho, že zorganizoval viacerých na zastanie sa Jakuba im dali pani s patentom na pravdu (vedenie ECAVu) nôž na krk vo forme osobných vypočutí. Keď sa dohodli, že tam pôjdu všetci naraz, alebo nikto, nôž pritlačili. Každý je živiteľom rodiny alebo aspoň samého seba. Nie každý ma takú silu, aby odolal našepkávaniu “buď rozumný”, a tak išiel na vypočutie každý osobitne a “Mier na Zemi” sa zdal zachovaný.

Lenže ten bezbožník (lebo Boh predsa sídli len v konfesijnom kostolnom oltári!) Ondro si dovolil vystúpiť ako súkromná osoba na zraze tých buzerantov! No a za to musí prísť ukážka, kto je tu pánom!

Keď som po príchode z prace uvidel na Ondrejovom facebookovom profile, že mu odňali kánonickú misiu, tak som okamžite písal kamarátovi od novín, že čo sa udialo. Odpoveď: “Už sú toho plne správy”. Úprimne som tomu nerozumel. Však si strelili do kolena pancierovou pastou!

No a napokon prišlo vytriezvenie: Okrem bratislavského Veľkého kostola sa nikto neozval.

 

ECAV i KBS sa naučili, že najdôležitejší je PACEM IN TERRIS, učenie lásky(“Ja som láska”), plurality názorov (Ježiš diskutoval najradšej s deťmi a neštítil sa vylúčených skupín) je pre mocenské skupiny nebezpečné. Dotknúť sa pravej lásky, odpustenia a pochybnosti, zhoreli by horúcejším plameňom, než aký prajú “Hriešnikom”.

 

Hlavne, že majú PACEM IN ROZPOCET, založený na X-rokov starom sčítaní ľudu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?