Fico a Kaliňák – Ste vinní

Autor: Ondrej Putra | 1.3.2018 o 22:51 | (upravené 2.3.2018 o 0:56) Karma článku: 9,99 | Prečítané:  3367x

Nie, vy ste si tú vraždu neobjednali, ale ste rovnako vinní ako objednávatelia a vykonávač dohromady. Vytvorili ste atmosféru, že je dovolené všetko. Od obiehania cez plnú čiaru pre “nášho človeka” po mafiánske popravy.

Karel Kryl cituje na úvod svojej pesničky “Znamení doby” Konfucia, Čínskeho filozofa:

“Pán Konfucius řekl na adresu těchto lidí: Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se třesou strachem, zda budou schopní úrad vykonávat. Ve chvíli, kdy úrad dostanou, třesou se strachem, aby o úrad neprišli. Ve chvíli, kdy úrad dostanou, není ničeho, čeho by nebyli schopní, aby si úrad udrželi.”

Áno, ste vinní, bez ohľadu na mená skutočných objednávateľov a vykonávateľov. Vaše “skutok sa nestal”, ako vravia vaši sudcovia, odškodnení za dehonestáciu, že nedostali príplatky ako sudcovia Špeciálu je už sloganom.

Čert vezmi rozkrádanie krajiny. Čert vezmi “Vyhraj voľby a môžeš všetko”! Vy ste zadupali to, čo štát robí štátom: Viera jeho občanov, že keď sa na ten štát skladajú, tak by za to mali dostať to, čo úlohou štátu je. Nielen toaletný papier v nemocnici a nedemotivovaných učiteľov pre svoje deti v škole. Spravodlivosť. Vieru v spravodlivosť ste ľuďom ulúpili.

Keby som bol mafián, tak lavírujem na hrane zákona, ale hrám to na dve strany. OK, zabezpečím si beztrestnosť tým, že bude za generálneho prokurátora zvolený hluchoslepec a kamoši pritakajú a kšefty mi pôjdu ďalej. Vládnym politikom potečie všimné, mne väčšina za biznis-model. Dohodneme sa, že necháme v štátnom rozpočte toľko, aby nám ľudia nebreptali, alebo ešte lepšie – aby si toho ani nevšimli. Je to hnusné, ale prežije vláda, mafia a dokonca aj tí ľudia.

 

Lenže Vám to nestačilo!

 

Natoľko ste demoralizovali políciu monokratickým vedením prokuratúry a súdnictva (deharabinizácia potrvá generáciu), že vagabundi nadobudli dojem, že môžu všetko. Aj keď títo voľby ani vyhrať nemuseli.

Na podlahe rodinného domu zostali ležať mŕtvi dvaja mladí ľudia. Ľudia, ktorí chceli túto krajinu posunúť ďalej. Jeden investigatívnou žurnalistikou, druhá tým, že nám priblíži naše dejiny tak, že nebudeme opakovať chyby našich predkov. Títo ľudia boli sprosto popravení.

Prerátali ste sa. Vymýšľajte si kdejaké spojenia, neprejde vám to. Únoscovrah z Dolnej Poruby tiež trepal, že Remiáš sa zabil sám “babráckym plynovým pohonom” a okrem babiek-demokratiek mu to neuveril nikto.

Ten Únoscovrah(aj so svojim verným Chalaniskom a ostatnými) vytvorili atmosféru, v ktorej sa 10-ročné deti začali zaujímať o politiku. A naša generácia práve dorástla.

A nikto z nás neuverí, že prípad bude riadne vyšetrený, kým minister vnútra bude príjmať “splátky pôžičiek”, premiér bývať v byte daňového podvodníka za sociálne nájomné a nejaká Lucka Z. bude zas “silne znepokojená.”

R.I.P. Ján Kuciak a Martina Kušnírová. Nezomreli ste nadarmo. To nedopustíme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?