Aj my sme ľudia

Autor: Ondrej Putra | 16.7.2018 o 13:40 | (upravené 16.7.2018 o 15:19) Karma článku: 1,89 | Prečítané:  1014x

Čierni, bieli, žltí, hetero a dokonca aj homosexuálni. Takúto a oveľa širšiu škálu ľudí máte možnosť spoznávať a byť s nimi priatelia.

Môžete však byť aj iní. Napríklad ako Kuffovci: Arogantní, sebastrední, nenavistní. Je na Vás, či si vyberiete to, alebo dáte prednosť láske a porozumeniu.

Keď sa konalo posledné referendum, tak som ako jediný išiel do diskusie s oponentmi registrovaného partnerstva. Myslel som si a stále si myslím, že to bola výnimocná príležitosť diskutovať a presvedčiť verejnosť. Samozrejme, nehlasovať, lebo o ľudských právach sa nehlasuje. Bohužiaľ som bol v tom čase ukotvený v Prahe, takže som sa do deja viac zapojiť nemohol.

Výsledok diskusie bol, že sme si s Petrom Kremským, vtedajším hovorcom Aliancie Za Rodinu (ja by som povedal “Aliancie Za Zástupný Problém”) sadli. Ja som predsa nikdy nepretláčal manželstvá s adopciami a dokonca ani Dúhový Pochod/Pride nebol moja iniciatíva. Mojím záujmom bolo a je, aby sa jedným podpisom pred úradnou osobou dali vyriešiť všetky právne záležitosti medzi partnermi rovnakého pohlavia. Súčasný právny poriadok to neumožňuje.

PRITOM SA JEDNÁ O ZÁKON, KTORÝ NIKOMU NEUBLÍŽI, ALE MNOHÝM POMÔŽE!

Žijem s partnerom siedmy rok. Nemôžem ho mať ako partnera na Facebooku, lebo si to moja faktická svokra neželá. A problém je založený na atmosfére v spoločnosti. V spoločnosti, kde by sme boli radi rovnocennými spoluobčanmi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?