Sviatok vs. Sviatok KDH

Autor: Ondrej Putra | 25.8.2018 o 11:57 | Karma článku: 3,94 | Prečítané:  1545x

Blahorečenie alebo Pride? Obe skupiny sa rozhodli, že niečo oslávia v jeden deň. Jedni blahorečenie Anny Kolesárovej a druhí, že nechcú byť občanmi druhej kategórie. Nerozumiem problému tých prvých.

Na nechutné a sprosté zastrelenie Anny Kolesárovej mám svoj názor. Dievčina utekala pred “osloboditelľom”, ktorý si myslel, že každy na pôde kam šlapne je jeho poddaný a musí plniť jeho vôľu. To je zvrátené, nechutné a odsudenia hodné. Toľko môj pohľad na daný skutok.

To, že ju katolícka cirkev ide vyhlásiť za blahoslavenú je ich vôľa a ja nemám smietku dôvodu tomu odporovať. Je to ich sväté právo. A neberte to prosím pejorativne. Ak sa nejaká registrovaná cirkev rozhodne vyhlásiť za svätú mačku, ktorá nezožrala myš, prosím, nech sa stane.

“Nijaký nátlak vo veciach viery!” - Cassiuss Clay – Muhhamad Ali po konverzii na islam.

Vrátil som sa z náročného školenia na Energy Assessora v Anglicku a pozerám ako vyoraná myš: Kvôli oslave blahorečenia žiada politická strana v mojej rodnej krajine zmeniť dátum Gay-Pride. Vraj aby sa predišlo “vzájomnému zraňovaniu”. Čo majú tieto dve akcie spoločné?

No podľa môjho názoru absolútne nič.

KDH si dáva ako hlavnú “cieľovú rovinku” spokojné tradičné rodiny. Môzete mi niekto vysvetliť ako gay-pride ohrozuje normálnu rodinu? Som síce tmavovlasý, ale v tomto som za blondínku z vtipov.

Ako by pomohlo žiadané presunutie Pride na iný termin rodinám alebo slávnosti blahorečenia? Buď som blbý jak bedňa gitu alebo mám pravdu: nijako.

A kde vôbec koliduje blahorečenie s Gay-Pride? Podľa mňa v ničom. Iba ak v nedostatku vlastnej myšlienky. Bol som majiteľom klubu v Prahe a napadlo mi takéto prirovnanie:

Kúpil som za výhodnú cenu 100 litrov vodky, tak urobím “Ruský večer” s kazačkom a balalajkou a na vodku dám akciu. Podnik o dve brány vedľa kúpil takto chviľku po mne 100 litrov tequily a dostal od sväteho dodávateľa aj limetky, citróny a soľ. No a pan soused sa rozhodol požiadať mesto, nech mi zakáže akciu s vodkou, lebo jeho akcia je lepšia.

Uzavrel by som to takto: KDH rezignuje na hľadanie riešení reálnych problémov rodín a chce sa živiť na piesočku, ktorý si už dávno vyarendovali kotleby. Keby mali témy, ktoré by im vyhrali voľby tak idú s nimi von. Prebijú odvodový bonus lepším riešením, inklúziu vylúčených spoločenstiev (v Britanii funguje bravúrne!), navrhnú spôsob, ako dostať do škôl dosť učiteľov a to aj v ich odľahlých regiónoch.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?