Supermarket s popravami

Autor: Ondrej Putra | 9.2.2019 o 16:03 | Karma článku: 3,06 | Prečítané:  1118x

Zsuzsova a spol. pripomínajú nechválne známu skupinu tzv. Orlických vrahov. Aj tam viedli nitky k skorumpovaným policajtom, lenže toto je rádovo obludnejšie. Motovidlo tých nitiek je totiž na Úrade vlády a vedú všade.

Izolovaný jav
V prípade “Orlíkov” išlo o izolovaný jav. Samozrejme, neboli jediní vraždiaci pre peniaze, ale boli jednými z mala, ktorí vraždili na objednávku. Takéto vraždy sa extrémne ťažko vyšetrujú, keďže neraz sa objednáva vrah zo zahraničia a ak ho aj identifikujete, neviete mu preukázať spojitosť s obeťou.”Služobný” mobil na bahnitom dne rybníka vám nepomôže ani keď ho nájdete.

Najslabšia časť
Keďže sa v oboch prípadoch jednalo o skupiny, plne sa ukázalo, že každá reťaz je taká silná, ako jej najslabší článok. Pri Orlíkoch to bol Ludvík Cerny, ktorý sa po krcmách ponúkal zlikvidovať koho kto chce. V prípade Zsuzsovej to bolo zapletenie sa s ľuďmi, na ktorých si zvyšky slušných policajtov brúsili zuby už roky. Keď bola sprostredkovaná vražda Jána Kuciaka, tak aj (ne)kompetentní už videli, že toto nie je nejaká nástenka, z ktorej sa dá vyklamať. Reťaz povolila a jedna jej časť sa práve snaží utiecť na ústavný súd. Som zvedavý, kam skúsi zdrhnúť Robo a Strapatý. Hlavne sa im to nesmie dovoliť.

Politické krytie
Ex-starostu Hurbanova popravila táto banda v roku 2010, teda takmer 8 rokov pred Jánom a Martinou. Prepojenie na Kočnera sa naznačuje aj v tomto prípade. OSEM ROKOV ich nikto nestiahol z obehu. 8 rokov sa nedá vysvetliť inak ako silným krytím alebo máme spravodajské orgány(nielen SIS, ale aj policajných operatívcov napríklad) na parádu, skorumpované alebo neschopné....alebo ich výsledky zaspuntoval niekto iný. Viem, že to znie ako Robertkovo “Kde bolo, tam bolo jedno Soroso...” ale fakt má nič iné nenapadá. V USA sa jedna o vraždu 1.stupňa, teda o vraždu úkladnú, čo je najťažší zločin. Na vyšetrenie takejto veci sa nasadzuje elita a maka sa, kým to nevyšetria.

Cenník kriminality
Mám mnoho priateľov z Ukrajiny alebo Ruska. Nezávisle na sebe mi povedali, ako to tam funguje: Tak ako máte na dverách u lekára cenník spoplatnených služieb, tak tam majú takto nadrzovku vyvesené ceny za úkony, ktoré sú u nás samozrejmosť. Fakt som tomu nechcel najskôr uveriť, ale jeden mal otca plukovníka a to, čo ste mohli vidieť vo filme Čiara je čajový odvar z toho, ako to tam funguje.
Nechce sa mi veriť, že by ostrieľaný matador z mafiánskych zoznamov alebo ktokoľvek iný, komu mohol Jano Kuciak vadiť len tak obehol kamošov a popýtal sa “Počúvaj, potrebujem niekoho dať dole, nevieš o niekom?” Tu išlo o premyslený systém, ktorý mal svoje pravidlá a ceny. A bol natoľko zabehnutý, že nikomu nedocvaklo, že vražda investigatívneho novinára Jánovho formátu je “na nezaplatenie”. Že to dvihne ľuďom tlak tak, že ani keby Fico a jeho consillieri položili na stôl miliardu, už sa z toho nevykrutia.
Zvyk je skratka železná košeľa. Človek, čo ju nosí dlho si ani nevšimne, že progresívna strata zábran mu už vykopala hrob.

Nikdaj nezabudnem
O necelé 2 týždne bude 21.2.. Deň, kedy si Zsuzsovej dlžník na Jána pocihal v ich dome a chladnokrvne ich popravil. Mentálny chudák a zúfalec, ak je pravda, že väčšina jeho “výplaty” bolo zmazanie dlhú. Pred rokom sme zapálili sviečky pod sochou kráľovny Viktórie na Victoria square a tento rok tomu nebude inak. A budeme to robiť každý rok aj potom, čo budú vinníci súdení a odsúdení hniť tam, kde patria. Tento kus histórie si musíme pamätať preto, aby sa neopakoval.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?