Žena nepatrí do paláca, ale do kuchyne!

Autor: Ondrej Putra | 14.3.2019 o 0:14 | (upravené 14.3.2019 o 8:50) Karma článku: 9,70 | Prečítané:  4477x

Nanešťastie táto idea je Slovensku vlastnejšia ako by sme si chceli pripustiť. Ak ste príslušníkom inej, než “panskej triedy”, musíte byť 2x lepší ako vaši súperi.

Spomínam si na jeden rozhovor s Ivetou Radičovou, kde povedala, že po jednom mítingu k nej prišiel starší pán z vidieka a prehlásil “Pani Radičová, a to vy nemáte čo robiť v kuchyni?” Je to tragikomédia v plnom rozsahu, lebo či chceme alebo nie, takto uvažuje stále nemalá časť Slovákov. Hlavne tých, ktorí vytiahli päty z domovskej krajiny len ako turisti.
Keď volím prezidenta, zaujíma má jeho integrita a osobný príbeh. Niekedy je to čistá rozprávka, niekedy sa sem-tam potkol, ale možno poznáte príslovie, že “Kto nedostal párkrát po nose, nestane sa dospelým.” Zuzana Čaputová po nose dostala a môžeme byť radi, že ju pán Kočner nedal popraviť.
Ale Zuzana nie je len bojovníkom proti Kocnerovej skládke, venovala sa verejnému životu dlhodobo, špeciálne problematike týraných a zneužívaných žien a deti.
Neziskovky/mimovládky nemajú na Slovensku práve najlepšie meno. Do istej miery si za to môžu sami, keďže si z toho mnohí urobili biznis-model, kde čakajú, kedy sa ukáže nejaká výzva, z ktorej môžu mať slušný grant, o prisluhovacoch rôznych politikov ani nehovorím. Sám pôsobím v neziskovej organizácií v Británii, kde je časť služieb spoplatnená a pokrýva naše smiešne podpriemerné platy a kanceláriu, ale zároveň robíme na vlastne náklady akcie pre znevýhodnené skupiny obyvateľstva a to aj cez víkendy.
Útoky, že Zuzana je platená nejakými zahraničnými organizáciami pokladám za výplod nie celkom zdravého mozgu, prípadne za účelovú kampaň. Čitateľ sám usúdi, ktoré z týchto dvoch možnosti je bližšie pravde.

Zuzana je Žena
Keď som prišiel do UK a začal v práci, tak som povedal, že som gay a bolo to pre každého asi ako povedať “zajtra bude pršať”. No a s ženou ako prezidentkou by to myslím malo byť to isté. Poučky z dejepisu o prirodzenej deľbe práce medzi pohlaviami patria do hodín dejepisu o dobe kamennej, nie do rozhodovania sa komu odovzdať hlas.
Žijem v Birminghame v strednom Anglicku(II. najväčšie mesto UK) a poznám aj nejedného Ira. Pýtal som sa ich, že Slováci sú prekvapení, že v katolíckom Írsku máte otvoreného gay-premiéra. Pozerali na mňa s úškrnom a odpoveď bola zakaždým prakticky rovnaká: “No a čo? Mňa zaujíma, či vie spravovať krajinu a nie s kým spí!”

Preto Vás prosím, choďte voliť na základe rozumu i srdca zároveň. Je jedno, či je kandidátom gay alebo žena a je jedno akého je vierovyznania. Nevoľte hlavne tých, ktorí určujú, kto je hriešnik, lebo na to nemajú právo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Obžaloba Threemu o vražde nespomína, môže to byť taktika

Obhajcovia budú komunikáciu ďalej spochybňovať.

Dobré ráno

Dobré ráno: Kočner sa po vražde Kuciaka rehotal

Čo si písali Kočner a Zsuzsová v čase vrážd Kuciaka a Kušnírovej.

Autorská strana Samuela Marca

Šokujúce: TA3 nie je spravodajská televízia (píše Samo Marec)

"Poznáte ich po TA3," povedal by Matúš.


Už ste čítali?