A just pôjdeme voliť, hoci nepohodlne!

Autor: Ondrej Putra | 16.10.2019 o 1:12 | Karma článku: 5,46 | Prečítané:  2198x

Tak tak, my, Slováci v zahraničí máme tuhý korienok. Hoci nám vláda v podporou koaličných neonacistov hodila pod nohy hneď dve veľké brvna, my tie hlasy dáme. “Starý režim” musí byť zničený! 

Hlupáci ako Kapitán, podvodníci ako Hranol, nacista ako Magian, mafián ako Borisko vyskúšaný a vôbec všetci ich súputníci tento rok zablokovali možnosť voliť zahraničným Slovákom voliť na ambasádach čo len vo voľbách do NR SR Zostávame tak v “starom režime”, ergo zažiadať si o zaslanie hárkov do 60 dní pred voľbami. Opíšem detailne tie dve polená, ktoré sme dostali pod nohy. Jedno zákernejšie ako druhé. 

Nemožnosť voliť na ambasádach 

Zablokovaním tejto voľby vzniká nie len jeden problém. “Starý režim” obnáša okrem nutnosti vopred o to požiadať aj nemalé finančné náklady. Nemyslíte si, že každý zahraničný Slovák “serie zlataky”. Aj vo Viedni ľudia biedni. No a teraz si predstavte, že ste človek v pohybe. Inými slovami vám niekto v polovici januára zavolá “V čase volieb ťa potrebujem na 2 týždne v Hong Kongu”. V istých typoch biznisu nič neobvyklé. Už som raz u nás v Anglickom Birminghame volajúcemu vysvetľoval, že “dnes som riaditeľ len a iba ja, lebo druhý je v Indii, tretí v New Yourku a štvrtý je chorý, tak zostal v Škótsku”. Takáto situácia vás oberá o vaše ústavné právo sa zúčastniť volieb. 

Termín volieb a lehoty na požiadanie na voľbu poštou 

Problém je, že tento krát je dátum volieb nastavený tak, že zaregistrovať sa treba do konca tohto roka, ergo do 31.decembra. Minule to bol 15. Január. Nie že by som súčasnej Kocneriade chcel priať o 15 dní existencie viac, ale minule som pomáhal naháňať zahraničných voličov z Prahy a nemala časť sa spamätala až po Troch Kráľoch. Povedzme si narovinu: V čase 22.12. až 6.1. majú Slováci obvykle iné starosti ako nejaké voľby. 

Takže reálnym deadlinom nie je nielen 15.1., ale ani 31.12., ale povedzme si narovinu 20.december. Potom je blackout. 

Nuž sfukani páni, predajné dámy, napiekli ste nám pekný perník k Vianociam. Sú to sviatky pokoja a MIERU a to druhé ste pekne prestrelili! 

 Občanov Slovenska za hranicami už to nebaví. Nikoho by nebavilo hanbiť sa odkiaľ je. Ledva prídem do Británie a ľudia sa ma pýtajú, prečo sú Slováci takí rasisti. Idem urobiť energetické certifikáty na 3 budovy a majiteľka tej realitnej agentúry v hijabe sa ma spýta, že či je Slovensko a Česko stále pre moslimov nebezpečné. Nič príjemné na posluch. 

Sedieť v kancli, za chrbtom počujem známy hlas a po slovensky. Najskôr skontrolujem, či mi nehrá YouTube, ale nehrá. Otočím sa a kolega z Panjabu(India) má pustený rozhovor s vtedy ešte kandidátkou na prezidentku, ktorou sa stala. Takto by som mohol pokračovať, ale keby som spísal otázky na Jánovu a Martininu POPRAVU, tak to tu má 100 stránok. Nesrandujem. 

PRETO IM UKÁŽEME 

Do volieb sa zo zahraničia treba zaregistrovať tak, aby vaša žiadosť dorazila 50 dní pred voľbami. Takže v našom prípade tak učiníme všetci PRED vianocami! Nepochybujem o nikoho inteligencii ani snaživosti, ale viem jednu vec – keď sa začne zdobiť vianočný stromček, nestíhame nič a že bude po deadline si uvedomíme po vyspani silvestrovskej opice. Tak ako pri minulých voľbách nám šikovní a snaživí ľudia zo slovensko.digital pripravili veľmi dobrý obušok. Nezaregistruje vás do volieb, to musíte stále urobiť sami e-mailom alebo poštou, ale pomôže vám vytvoriť/vyplniť formulár behom menej ako minúty a nemusíte sa babrať s hľadaním vyhlášok a orientovať sa v tom, ako štátna informatizácia pod Tatrami funguje – teda asi ako kalkulačka na solárny panelik v zhasnutej pivnici, prinajlepšom pri sviečkach. Pánom a dámam zodpovedným za stav: 

https://volby.srdcomdoma.sk/?fbclid=IwAR36vDKRdzS0d7JG7D1Or2NVT-TO06aUSq4k9qp2BsJDkQzHseD93ip9O4k 

Už to raz pochopte – strieľaním, unášaním, vraždením, manipulovaním, “nemáme možnosť” a inými sprostosťami si už nepomôžete. Rozsudok nad vami vynesieme vo voľbách. A ak ste si spomenuli na útek, pamätajte aj na Eichmanna.  Uz s tym len seknut.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?