Prieskum Vesticinej Mienky

Autor: Ondrej Putra | 14.2.2020 o 10:29 | Karma článku: 3,06 | Prečítané:  1085x

Ani Kočnerova Veštica dnes nevie, do akého rána sa o dva týždne a dva dni zobudíme. Pravdepodobností je mnoho, istota skutočne žiadna. Vlastne jedna áno: Rozhodujeme o tom sami.  

Dnes je už jasné, prečo chcela vláda predĺžiť moratórium na volebné prieskumy na 50 dní. Jedným z dôvodov je Vodca a jeho banda. Minule sa jeho nástupu obávalo len zopár zasvätených. Napokon mal jeho volebný úspech kľúčový podiel na nemožnosti zložiť zmysluplnú vládu a ešte si na tom urobil niekto reklamu, že nás pred ním zachraňuje ako "hrádza proti extrémizmu".

 

Nuž pohľad na súčasné preferencie musí byť pre súčasnú koalíciu, ale aj časť opozície viac než tristný. Koalicnikom je jasné, že bez priamej korupcie nezložia už ani okresný výbor, nieto vládu. Brutálnu korupciu obyvateľstva za asistencie slovenskej obdoby NSDAP už ostatne spustili. Ich jedinou nádejou je v súčasnej chvíli možnosť, že niektorá, ideálne dve opozičné strany sa tesne do parlamentu nedostanú, zato Kapitán sa tam nejak aj s výložkami prelize.

 

Tak a teraz vážne. Ja mám odvolené, volil som Demokratickú stranu. Poznám sa s tými ľuďmi roky a spustila sa na mňa tsunami hejtu. Primárne, že je to stratený hlas a je to akoby som volil Fica s Kotlebom. Každému súdnemu človeku je jasné, že tých dvoch mám v obľube ako oni úprimný a reálny boj s korupciou. Áno, je možné, že môj hlas prepadne a naozaj pomôžem tamtým omylom demokracie.Tak podľa tejto logiky sme mohli dať rovno do volebného zákona, že volieb sa smú zúčastniť len strany, ktoré budú mať v prieskumoch súkromných agentúr 60 dní pred voľbami minimálne 5%. Aby bolo jasné - neobviňujem tu súkromné agentúry z manipulácie, upozorňujem, že tie prieskumy robia viac škody ako úžitku. Ľudia sa totiž nerozhodujú slobodne, ale podľa rizika prepadnutia hlasu.

 

Kedysi by som obhajoval 5% hranicu na vstup do parlamentu, dnes vidím, že je úplne zbytočná, dokonca až škodlivá. Fakticky jediným argumentom pre túto hranicu je, aby sa do NR SR nedostali marginálne a problematické skupiny bez spoločenskej relevancie, ergo najmä rôzne extrémy. Máme tú hranicu a aj tak si tam teraz "Pán 1488" vala šunky za naše peniaze a jeho jedinou činnosťou je slúžiť ako poistka pred rozsypaním sa koalície. Minimálne už od Jánovej a Martininej popravy.

 

K voľbám príde približne 2,5-2,8 milióna ľudí. Prečo by mal byť stratený hlas ľudí, ktorých strana získa menej ako 5%? Prišli k urnám a prejavili svoju vôľu, ktorú im zaručuje Ústava SR? Áno, učinili tak. Samozrejme, parlament má 150 členov, ale toto je otázka prepočtu v skrutíniách. Kto na gympli neprepadol z matiky, nemal by mať problém ten systém rozdelenia mandátov zvládnuť ako domácu úlohu.

 

 

Poctivá reforma volebného systému je hudbou budúcnosti, v prípade, že získa väčšinu v parlamente demokraticky zmýšľajúca skupina ľudí, nemusí byť tá hudba až tak vzdialená. 

 

Nateraz vás poprosím len o toto:Pozrite si, aké boli preferencie pred štyrmi rokmi a aké boli reálne výsledky. Nemôžete prísť k inému záveru, než nebáť sa voliť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia bez ohľadu na prieskumy.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

Fanúškovské násilie má pôvod v pocite zasvätenia (píše Michal Havran)

Ako sa vyhnúť vzniku domácich teroristických skupín.

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

Jankovská priznala vzťah s Kočnerom. Spomína aj Fica

Neskôr chce vypovedať o Bödörovi, aj Zoroslavovi Kollárovi.


Už ste čítali?