Je Covid-19 rasista?

Autor: Ondrej Putra | 25.11.2020 o 23:15 | (upravené 26.11.2020 o 7:51) Karma článku: 2,79 | Prečítané:  733x

Na väčšinu chorôb má okrem našej imunity, veku, životosprávy a podobne vplyv aj nás pôvod. Covid nie je výnimka. Riskantné je nevhodné uchopenie tejto informácie.

 

Úvod do "genetickej imunity a rezistencie"

 

Nie je to tak dávno, keď sa ukázalo, že mala časť Európanov má imunitu voči vírusu HIV a prepuknutiu choroby AIDS. Je to následok morových rán v stredoveku, kde infekciu prekonalo veľmi malo jedincov. Podľa všetkého sa u niekoľkých vyvinula genetická mutácia, ktorá tento vírus nepustí ďalej do organizmu. Na nás úžitok ide o dominantný gen, takže sa v populácii postupne šíri. HIV je vírus, Yersinia pestis je baktéria spôsobujúca Čiernu smrť. Napriek tomu druhé naučilo tela obrane pred prvým. Podobne je to aj s inými nákazami a terapiami - úmyselnými, či neumyselnymi.

 

Sú známe prípady ľudí, ktorí prežili Španielsku chrípku až keď dosahovala také úrovne, že po budapestiankych uliciach ležali mŕtvi, ktorých nemal kto odpratať. Časť z tých ľudí po ťažkom prekonaní tejto infekcie nebola do smrti chorá.

 

Faktom je, že kontakt s ochorením má za následok, že telo, teda imunitný systém, si daný patogén zapamätá a do budúcna bude vedieť ako reagovať. Problém je, že u časti infikovaných to bude posledna informácia zaradená do tej imunitnej knižnice. Coronavirusy sú primárne vírusy zvieracie. Pointa je v tom, že väčina z nás s nimi teda neprišla do kontaktu. Kým by sme si na ne ako populácia zvykli asi tak ako na chrípku, tak by sme mali po preľudnení. Niektoré etnika a oblasti so slabšou infraštruktúrou by pravdepodobne zmizli z povrchu Zeme.

 

Od príchodu covidu sa spomína kolektívna imunita a táto úvaha má racionálny základ, nevýhody som opísal v predoslom odtavci.

 

Prečo majú bieli Európania lepšiu imunitu?

 

Spomeňte si na amerických Indiánov. S príchodom conquistadorov do Nového sveta mohlo jedno kýchnutie zabiť viac pôvodných Američanov ako salva z muškiet. Chrípka, kiahne, čierny kašeľ, tuberkulóza....áno, tieto choroby kosili Európanov tiež, ale v istej miere, keďže naše tela už vedeli čo to je a časť z nás buď neochorela alebo sa zotavila. Pre pôvodných Američanov to bolo ako sa z neznalosti dotknúť holou rukou obohateného uránu. Ak si odmyslíme krátke obdobie objavno-obchodných plavieb Číňanov, tak najscestovanejšími obyvateľmi planéty boli Európania. A prišli teda aj do kontaktu s najviac kmeňmi patogénov.

 

Pozor, hovorím o kmeňoch, skupinách, ktoré sa vyvíjali nezávisle. Ak ste v subsaharskej Afrike, naučíte sa žiť s tým, čo žije tam. Ak ste Európan, vy a vaši predkovia ste navštívili Činu, Indiu, subsaharskú Afriku, tak môžete pristáť v Amazónii a budete mať vyššiu šancu, že vaše baktérie/vírusy zabijú domáceho ako tie jeho vás.

 

Problém rozličnej imunity a rezistencie pri Coviv-19

 

Kto vie čítať s pochopením, zrejme už naň prišiel. Aj medicínske výkumy preukázali, že u bieleho Európana je riziko úmrtia 5x nižie ako u černocha. Problémom je, že tým štatistikám sa dá veriť len čiastočne. Keď vezmeme v úvahu skladbu testovaných, ich sociálne zloženie, tak sa blížia spoľahlivosti výsledkov volieb za Stalina. Je snáď jasné, že človek, ktorý má dobrú stravu, hlavne dosť vitamínov z ovocia a zeleniny, má vyššiu šancu prežiť.

 

No a čo by sme si klamali, tak ako rómsky dôchodca v osade nemá takú výživu ako bratislavcan, tak nemá ani podobnú šancu prežiť možnú infekciu(mizernejsie je na tom uz len jedinec odchovany v sterilite). Rovnaké to má väčia časť čiernej populácie, prípadne iných rás/narodnoti v UK. Nie sú diskriminovaní, ale je logické, že ak 3-5 generácií pred vami drelo vo fabrikách, budete mať nižie výživové zabezpečenie ako office-man.

 

A teraz ta chyba  vakcínou!

 

Keď už sme v tomto nastavení, stávajú sa títo ľudia náchylnejší ako na ochorenie, tak na vážnejšie a potenciálne terminálne následky Covid-19. A tu nastáva krucialny problém - ich zaradenie do tzv. rizikových skupín.

 

Na tie vakcíny sa bude tat pekne dlhá fronta. Navrhnite, aby bol niekto zaradený medzi rizikové skupiny a hneď je z toho za kotol závisti!

 

Zdravotníkov, požiarnikov, políciu alebo armádu ľudia príjmu. Rozdeliť to na základe rasového pôvodu je čisté šialenstvo! Podhubie na rasovú a nabozensku neznášanlivosť už dalo na zber mnohé plodnice. Len trochu mu pomôžte a môžete čakať viac obetí z nenavisti, nez na Covid-19. Ako keby ekonomika nestačila. A ludia sa uz na to zacali pytat a na vlastnu skodu im napr. starosta Londyna pritakal....

 

Porovnanie rizika na úmrtie na covid-19 podľa národnosti:

https://www.health.org.uk/news-and-comment/charts-and-infographics/emerging-findings-on-the-impact-of-covid-19-on-black-and-min 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Z paralelnej reality, v ktorej premiér uviazol, sa nemá šancu vymotať (týždeň podľa Schutza)

Minulosť už dobieha aj veľké ryby.

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?


Už ste čítali?